W ramach ogólnopolskiego programu Pierwszy Ratownik oraz współpracy z Polską Radą Resuscytacji pragniemy zaprosić wszystkie jednostki Ochotniczych Staży Pożarnych do organizacji „CPR Day 2023” z okazji obchodów Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca, które odbywają się 13 października 2023r.

Nagłe zatrzymanie krążenia (NZK) stanowi aktualnie główną przyczynę śmierci ludzi na całym świecie. W Europie dotyka ono rocznie nawet 400 000 osób, a w Polsce jest przyczyną zgonu prawie 90 osób dziennie.

Aby zwiększyć świadomość społeczeństwa w 2013 r. Europejska Rada Resuscytacji podjęła inicjatywę, dzięki której 16 października został uznany Światowym Dniem Przywracania Czynności Serca, w celu popularyzacji wiedzy na temat zasad udzielania pierwszej pomocy osobom, u których wystąpiło nagłe zatrzymanie krążenia.

Założeniem “CPR Day 2023” jest przeszkolenie jak największej liczby osób na terenie całej Polski. Wzorem innych krajów europejskich wydarzenie to ma również podnosić świadomość społeczną na temat potrzeby ciągłego uczenia się tej umiejętności. Na evencie uczestnicy będą się uczyć poprawnego wykonywania algorytmu BLS (ang. Basic Life Support), sprawdzą i zwiększą, jakość wykonywania RKO (Resuscytacja Krążeniowo Oddechowa) na fantomach.

Wydarzenie “CPR Day 2023” odbędzie się w weekend 20 do 22 października 2023r.

Osoby odpowiedzialne za organizację eventu proszone są o wypełnienia poniższej ankiety do dnia 25.10.2023 Roku. To niezmiernie ważne, aby dokonać podsumowania całego przedsięwzięcia oraz wyciągnięcia wniosków pozwalających na udoskonalenie przebiegu całej imprezy w kolejnych latach.

Link do ankiety:  forms.gle/1LCjPTg6trd5hFHu6

Z wyrazami szacunku
Zespół 1R