XIV Konkursu „Najlepsi z Najlepszych” na wzorową Młodzieżową Drużynę Pożarniczą i jej Opiekuna

Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza OSP Charzykowy to najbardziej aktywna i wyróżniającą się MDP w 2022 roku, której praca przyczynia się do popularyzowania ochrony przeciwpożarowej i zasad bezpieczeństwa, tradycji ruchu strażackiego, promowania idei wspólnej pracy na płaszczyźnie kulturalnej, sportowej, społecznej, informacyjnej. Serdecznie gratulujemy!

Konkurs „Najlepsi z Najlepszych” na wzorową Młodzieżową Drużynę Pożarniczą i jej Opiekuna odbył się po raz 14. Do ogólnopolskiego konkursu zgłoszono 77 prac dokumentujących działalność MDP w 2022 roku z 13 województw: dolnośląskie (5), kujawsko-pomorskie (5), lubelskie (4), lubuskie (-), łódzkie (5), małopolskie (14), mazowieckie (8), opolskie (2), podkarpackie (7), podlaskie (-), pomorskie (3), śląskie (8), świętokrzyskie (-), warmińsko-mazurskie (1), wielkopolskie (13), zachodniopomorskie (2).

Jury w wyniku analizy przesłanych materiałów jednogłośnie uznało za wzorową drużynę Młodzieżową Drużynę Pożarniczą OSP w Charzykowach z województwa pomorskiego, najlepszą opiekunką została Klaudia Labenz.

Drużyna zdobyła największą liczbę punktów, ponieważ wykonała wiele zadań integracyjnych, szkoleniowych i edukacyjnych. Najlepsza drużyna wykazała się kreatywnością w przygotowaniu materiałów zgłoszeniowych, ich czytelności oraz przejrzystości i zgodności z regulaminem konkursu, ponadto wykazano wiele oddolnej pracy młodzieży podczas całorocznych działań. Na szczególne uznanie zasługuje różnorodność nadesłanych materiałów, które potwierdzają wzorowa działalność MDP oraz zaangażowanie wszystkich członków.

Podziwiamy aktywność i gratulujemy pasji oraz uznania wśród członków MDP. Wzorowej opiekunce życzymy dalszych sukcesów w pracy z młodzieżą.
Zapraszamy wszystkie młodzieżowe drużyny pożarnicze do pochwalenia się swoją pracą i osiągnięciami, zachęcamy wszystkich do pracy w roku bieżącym i regulaminowych zgłoszeń w kolejnym konkursie.

Podsumowanie konkursu „Najlepsi z Najlepszych” i konferencja podsumowująca projekt pn. „OSP Potencjał Młodych” odbędzie się 12 czerwca br. w Państwowym Muzeum Etnograficznym w Warszawie.

Rafał Mesjasz – OSP Ruszów, Sebastian Kwoczała – OSP Dziergowice, Kamil Reda – OSP Wieliszew, Adam Paluszkiewicz – OSP “Stołpno” Międzyrzec Podlaski, Michaela Pośpiech – OSP Samborowice