Ochotnicza Straż Pożarna w Kwilczu zaprasza na bezpłatną, ogólnoeuropejską platformę e-learningową dla młodzieżowych drużyn pożarniczych w zakresie prewencji i integracji społecznej.

Platforma składa się z filmów inspiracyjnych, nakręconych przez młodych adeptów pożarnictwa z różnych krajów, kursu edukacyjnego on-line oraz forum wymiany poglądów i pomysłów. Dzięki niej dzieci i młodzież z MDP oraz ich opiekunowie dowiedzą się, co dobrego mogą zrobić dla lokalnej społeczności poza ratownictwem i jak to zrobić najefektywniej.

Zachęcamy do nakręcenia filmików o własnych akcjach z zakresu prewencji i integracji społecznej i przysyłanie ich do nas na adres: straz@ospkwilcz.eu. Uczmy się od siebie i inspirujmy się wzajemnie!

Platforma została stworzona w ramach projektu #FireCadetsPlus przez OSP Kwilcz (Polska), FireAID (Dania), EuroBomberos (Hiszpania), Związek Straży Pożarnych z Zagrzebia (Chorwacja) oraz firmę Neptelia (Hiszpania).

Platforma jest dostępna z komputerów, tabletów oraz smartfonów.

Uwaga! Platforma jest obecnie dostępna w języku angielskim, więc może dodatkowo posłużyć jako narzędzie do nauki tego języka. W przyszłości planowane jest również opracowanie polskiej wersji językowej.