Nasza gazeta ma już 140 lat! Jest najstarszym czasopismem w Polsce, ukazuje się na rynku wydawniczym od 1882 roku. Z tej okazji ogłaszamy konkurs dla OSP i MDP na najlepsze filmiki promujące prenumeratę i czytelnictwo „Strażaka”.

Urodzinowy konkurs „Strażaka”

Filmik nie może być dłuższy niż 2 minuty, powinien być wykonany w formacie mp4, poziomo (prace realizowane w formacie pionowym nie będą oceniane), nie może zawierać wulgaryzmów, scen przemocy i innych elementów zabronionych przez prawo. Film może być zmontowany z fragmentów już istniejących nagrań, jednak nie może naruszać praw autorskich innych osób.

Warunkiem uczestnictwa jest przesłanie pracy konkursowej na adres konkurs@strazak.org.pl wraz z wypełnionym formularzem zgłoszeniowym oraz zgodami wizerunkowymi wszystkich osób, których wizerunek został uchwycony w nadesłanym filmiku. Osoby niepełnoletnie (członkowie MDP), biorące udział w konkursie muszą przesłać dodatkowo zgodę podpisaną przez rodzica lub opiekuna prawnego. Jeżeli praca konkursowa jest zawarta w zbyt dużym pliku, można użyć serwisu www. WeTransfer.com lub innego serwisu umożliwiającego przesyłanie dużych plików.  W temacie maila / tytule (title) wiadomości należy wpisać: Konkurs 140 lat „Strażaka”. W treści wiadomości (message) umieścić nazwę OSP lub MDP.

Konkurs trwa od 1 października do 30 listopada 2022 roku. Kapituła, czyli członkowie redakcji „Strażaka” (4 osoby), wybierze 6 najlepszych filmików, których twórcy (OSP lub MDP) otrzymają atrakcyjne NAGRODY:

I miejsce – komplet umundurowania specjalnego

II miejsce – mundur galowy (kpl. mundur wyjściowy + sznur galowy + czapka rogatywka)

III miejsce – hełm strażacki Vulcan NEO

IV miejsce – buty specjalne

V miejsce – kurtka organizacyjna „Softshell”

VI miejscekomplet letni (koszula biała krótki rękaw + czapka rogatywka z okuciem + sznur do koszuli)

Wszystkie filmy opublikujemy po zakończeniu zbierania zgłoszeń na Fanpage’ach „Strażaka” i Związku OSP RP na Facebooku. Filmik, który zdobędzie największą liczbę udostepnień na obu profilach, zostanie wyróżniony NAGRODĄ PUBLICZNOŚCI. A będzie to:

weekendowy pobyt dla dwóch osób, wraz z pełnym wyżywieniem, w ośrodku szkoleniowo-wypoczynkowym w Kirach w malowniczej Dolinie Kościeliskiej. Termin pobytu wybiera zwycięzca po uzgodnieniu dostępności pokoi gościnnych z organizatorem konkursu.

Fundatorami nagród są:

BrandbullPolska S.A.

Wytwórnia Umundurowania Strażackiego w Brzezinach

Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RP