Ruszyły dofinansowania do obozów Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. Z ewentualnymi potrzebami dotyczącymi dofinansowań należy zgłaszać się do Komend Powiatowych PSP. Tym samym zapraszamy du uczestnictwa w obozie organizowanym przez OSP “Stołpno” w Międzyrzecu Podlaskim.

Gry terenowe, pozorowane akcje ratownicze, pierwsza pomoc, nauka pływania, woda, plaża i las dookoła. To tylko część atrakcji, jakie czekają uczestników Obozu MDP w „Leśnym Dworze” w Mrozach koło Ełku w terminie od 25 lipca do 5 sierpnia. Zapraszamy wszystkich chętnych do zapisów – są jeszcze wolne miejsca.

Organizatorem wyjazdu jest OSP „Stołpno” w Międzyrzecu Podlaskim – jednostka, która jako pierwsza zdobyła tytuł „Najlepsi z Najlepszych” w konkursie dla Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych Związku OSP RP w 2010 roku.

Jesteśmy zgraną ekipą, staramy się dobrze przygotować młodzież nie tylko do bycia strażakiem, ale również do dobrego startu w przyszłość. Rozwijamy ich sprawność fizyczną, ale i kompetencje społeczne. Uczymy ich pracować metodą projektową i przykładamy dużą wagę do pracy grupowej. Stworzyliśmy zespół instruktorów i wychowawców, którzy przekazują swoją wiedzę i jednocześnie sprawiają, że młodzież świetnie się przy tym bawi.

Szczegółowe informacje o Obozie MDP znajdują się na plakacie, który można pobrać poniżej.

Dokładna stawka dofinansowania będzie znana po podpisaniu przez OSP umowy. Prosimy o kontakt w tej sprawie z organizatorem.

Ośrodek odwiedziliśmy na początku maja, aby sprawdzić, czy spełnia nasze standardy. Poniżej zdjęcia: