Nasza mała wieś Mielno leży na malowniczych terenach gminy Dębnica Kaszubska, w powiecie słupskim, w województwie pomorskim. Miejscowość zamieszkuje 181 mieszkańców.
Ochotnicza Straż Pożarna w Mielnie funkcjonuje od 1970r., początkowo członkami byli sami mężczyźni. W 2007 roku powstała nasza kobieca drużyna OSP, od tego czasu nie mamy sobie równych na zawodach gminnych. Na stopniu powiatowym nigdy nie zeszłyśmy z podium sześciokrotnie byłyśmy mistrzyniami powiatu, siedmiokrotnie zajęłyśmy drugie miejsce i raz trzecie. W tym roku po raz pierwszy wystąpiłyśmy w zawodach wojewódzkich – zwyciężyłyśmy, dzięki czemu będziemy mogły zawalczyć na
Krajowych Zawodach Sportowo-Pożarniczych w Kalwarii Zebrzydowskiej.
W zawodach krajowych reprezentować nas będą: Marzena Wyka – dowódca, Agnieszka Kuklińska, Julia Dawidowicz, Jagoda Nintza, Magdalena Kondras, Oliwia Dawidowicz, Inez Matuszewska, Karolina Mazur, Katarzyna Miłuch oraz Dariusz Stawicki.
Jesteśmy drużyną zgranych kobiet, w różnym wieku, z odmiennymi charakterami i temperamentami. Matki, córki, żony, gospodynie, uczennice, kobiety czynnymi zawodowo, które łączą codzienne treningi pod okiem naczelnika Dariusza Wonitowego z życiem codziennym. Ochotnicza Straż Pożarna jest dla nas tradycją pokoleniową.