Kobieca drużyna OSP Lubnów w obecnym składzie swoje treningi wznowiła w 2017 roku. W tym czasie drużyna wielokrotnie wygrywała zawody sportowo-pożarnicze Gminy Ziębice, czterokrotnie Powiatu Ząbkowickiego, a w 2019 roku po raz pierwszy Województwa Dolnośląskiego. W tym samym roku drużyna wzięła udział w krajowych zawodach ZOSP RP, które odbyły się w Polanicy Zdrój. W 2022 roku nasza drużyna obroniła tytuł Mistrzyń Województwa Dolnośląskiego i po raz drugi wygrała zawody wojewódzkie ZOSP RP w Borzygniewie.

W zawodach krajowych w Kalwarii Zebrzydowskiej uczestniczyć będą: Anna Smędzik- dowódca, Kamila Łyko, Wiktoria Pokrętowska, Małgorzata Wylezińska, Magdalena Stachowska, Barbara Szpilarewicz, Oliwia Bucka, Dominika Kozdroń, Martyna Miszkiewicz, Dariusz Pindral.

W naszej drużynie są zarówno dziewczyny, których ojcowie, dziadkowie albo mężowie są strażakami, jak i takie, które nie mają żadnych strażackich korzeni, trafiły do naszej drużyny zupełnym przypadkiem i zostały. Jest to niewątpliwą zasługą naszego trenera Zbigniewa Mularczyka, który pod swoje skrzydła wziął żeńską drużynę i z powodzeniem radzi sobie z humorami i ciętym językiem kobiet. Tajemnicą poliszynela jest jak on to robi i wytrzymuje.  

Pozdrawiamy serdecznie i do zobaczenia w Kalwarii Zebrzydowskiej!