Ochotnicza Straż Pożarna w Racławówce została założona w 1902 roku i jako najstarsza jednostka gminy Boguchwała do dnia dzisiejszego niesie pomoc jego mieszkańcom. Przeszło 120 lat pięknej historii budowanej przez pokolenia zaowocowało sukcesami, które osiągała nasza jednostka niejednokrotnie reprezentując nasz kraj na arenie międzynarodowej. Druhny i druhowie OSP Racławówka rywalizują w zawodach sportowo-pożarniczych w grupie kobiecej oraz męskiej, przy tym przygotowując naszych najmłodszych zawodników do zawodów młodzieżowych w drużynie dziewczęcej i chłopięcej.

Nasza Kobieca Drużyna w obecnym składzie startuje ze sobą dopiero drugi rok. Zdobywając w tym okresie kolejno tytuł mistrza gminy Boguchwała, powiatu rzeszowskiego oraz województwa podkarpackiego. W tym roku mamy przyjemność dumnie reprezentować naszą jednostkę na mistrzostwach krajowych, na których mamy nadzieję, że pokażemy się z jak najlepszej strony i nie zawiedziemy wszystkich tych, którzy nam kibicują i wspierali nas przez te lata.