Drużyna kobiet z OSP Łążyn od lat bierze udział w Zawodach Sportowo-Pożarniczych. To trzeci raz z kolei, kiedy drużynie udało się dotrzeć na etap krajowy i reprezentować województwo kujawsko – pomorskie.

Swoje sukcesy zawdzięcza licznym treningom, zaangażowaniu oraz wsparciu pozostałych członków OSP Łążyn. Ich motto brzmi: „Jesteśmy silni, bo jesteśmy razem”. Drużyna składa się z dziewcząt wciąż uczących się, pracujących, a także matek. Łączy ich pasja. Każda z nich biega w zawodach od najmłodszych lat, gdyż wszystkie należały do Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych i tam również zajmowały czołowe miejsca.

Skład drużyny to: Ilona Nowak, Kinga Maćkiewicz, Ewa Sosnowska, Karolina Sosnowska, Magdalena Grabowska, Faustyna Grabowska, Marcelina Mądraszewska, Agata Maćkiewicz, Marta Grabowska, Łukasz Grabowski oraz trener Andrzej Michalski.

Drużyna kobiet z OSP Łążyn przyjeżdżając do Kalwarii Zebrzydowskiej ma nadzieję na poprawienie swoich dotychczasowych wyników, ale przede wszystkim liczy na dobrą zabawę.