Drużyna powstała w kwietniu 2022, zrzesza młodzież nie tylko z Dygowa ale również z  okolicznych miejscowości. Podczas licznych zbiórek poznają tajniki pożarnictwa, zdobywają wiedzę, która jest pożyteczna również w życiu codziennym, w potrzebie bezinteresownej pomocy drugiej osobie.

Biorą udział w projektach m.in. Program Społecznik ,,DDP I MDP UCZY SIĘ RATOWAĆ I ŻYJE W ZGODZIE Z NATURĄ”. Projekt polegał na nauce pierwszej pomocy oraz sadzeniu lasu i sprzątaniu rzeki Parsęty. Nawiązanie współpracy z fundacją Orlen, która jest ambasadorem gry ,, Próba Ognia”. Biorą udział w konkursach plastycznych o tematyce pożarniczej. Wspólne wspierają organizację akcji charytatywnych. Czynnie biorą udział w uroczystościach państwowych i kościelnych.

W roku 2023 zwyciężyli w gminnych zawodach sportowo-pożarniczych wg reg. CTIF. Obronili również tytuł mistrzów powiatu MDP, który zdobyli ich poprzednicy. Zadebiutowali jako młoda drużyna na zawodach wojewódzkich gdzie wygrali w swojej grupie chłopców. Z wielkim zaangażowaniem trenują do zawodów ogólnopolskich.