W związku z odwołaniem z dniem 1 lipca 2023 r. stanu zagrożenia epidemicznego wprowadzonego w związku z zakażeniami wirusem SARS-CoV-2, zaświadczenia uprawniające do udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy są ważne jeszcze jedynie do 60 dni od dnia odwołania stanu.
Spodziewając się konieczności odnowienia uprawnień przez szerokie rzesze strażaków, Związek OSP będzie organizował odpłatnie egzaminy recertyfikujące świadectwa. Egzaminy poprzedzone będą kilkugodzinnym kursem przygotowawczym odświeżającym wiedzę kandydatów do egzaminu. Kursy wraz z egzaminem organizowane będą w 3 Ośrodkach Szkoleniowych ZOSP RP: w Kościelisku-Kirach, Turawie oraz Pruszczu Gdańskim.
Przewidujemy także organizację takich kursów w miejscu zamieszkania zgłaszających się strażaków (w przypadku zebrania się odpowiednio licznej grupy z danego terenu).
Jeśli jesteś zainteresowany przystąpieniem do egzaminu odnawiającym Twoje uprawnienia ratownicze z zakresu KPP zarejestruj swoje zgłoszenie w ankiecie pod linkiem:
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSe_rFGDTmJYkEUPsfbtK1U57E_FJ0xzl7uvs5weOawsG9nNpA/viewform?vc=0&c=0&w=1&flr=0

Możliwe terminy kursów recertyfikacyjnych w Ośrodku w Turawie:

1. 23 września
2. 21 października
3. 25 listopada
4. 09 grudnia

Jeśli jesteś zainteresowany uzyskaniem uprawnień ratownika KPP oraz odbycie pełnego, odpłatnego kursu (66 godzin) proszę o zgłoszenie takiej potrzeby w arkuszu pod linkiem:
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdkcEFC0kva6vy0Mz-q7HqXXrC4lLHyIuuz3W7a2vnTHkN5Rg/viewform?vc=0&c=0&w=1&flr=0

Możliwy termin kursu KPP w Turawie: 20-25 listopada br.

Po uzyskaniu odpowiedniej liczby zgłoszeń będziemy kontaktować się z osobami które zarejestrowały się w formularzach.