Zgodnie z regulaminem ruszyła rejestracja uczestników na III Międzynarodową Olimpiadę Dziecięcych Drużyn Pożarniczych, którą zaplanowaliśmy na 19 czerwca 2022 r. w Wieruszowie.

Związek OSP RP, Gmina Wieruszów wraz z Ochotniczą Strażą Pożarną w Wieruszowie zaprasza na długo wyczekiwaną III Międzynarodową Olimpiadę Dziecięcych Drużyn Pożarniczych. To największe sportowe święto naszych najmłodszych strażaków – członków Dziecięcych Drużyn Pożarniczych i ich opiekunów.

Tradycyjnie najmłodsi członkowie ochotniczych straży pożarnych z całego kraju i z zagranicy na Stadionie Gminnego Ośrodka Sportu i Turystyki zapalą Ogień Olimpijski a następnie zmierzą się w czterech olimpijskich konkurencjach tj.: sztafeta, musztra, ćwiczenie bojowe „na mokro” oraz ćwiczenie bojowe „sikawka”.

W Olimpiadzie udział wezmą członkowie dziecięcych drużyn pożarniczych w wieku od 4 do 10 lat z kraju i z zagranicy. Olimpiada to nie tylko sportowa rywalizacja ale również wiele atrakcji, trochę nauki, doskonalenie umiejętności, nabywanie właściwych nawyków ale także wyjątkowa sportowa atmosfera, wymiana doświadczeń i nawiązywanie nowych kontaktów oraz integracja środowiska DDP.

Olimpiada Dziecięcych Drużyn Pożarniczych rozgrywana będzie zgodnie z zapisami regulaminu tj.: z poszanowaniem zasady “fair play” i wzajemnego szacunku dla uczestników.

Zgłoszenie drużyn do udziału w Olimpiadzie trwa do 20 kwietnia 2022 r.