Druhny i Druhowie,

W imieniu Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP – wydawcy miesięcznika „Strażak”, dziękujemy naszym Prenumeratorom za to, że jesteście z nami. Tych, którzy jeszcze nie zaprenumerowali „Strażaka”, gorąco zachęcamy do złożenia zamówienia. Można to zrobić w redakcji „Strażaka” drogą mailową pod adresem: redakcja@strazak.org.pl , tradycyjną pocztą na adres: ZOSP RP, ul. Oboźna 1, 00-340 Warszawa lub faxem pod nr. 22 828 86 28.

„Strażak” ukazuje się na rynku wydawniczym od 140 lat, jest najstarszą strażacką gazetą w Polsce. Porusza tematy dotyczące środowiska strażackiego, podpowiadamy jak zdobyć finansowanie dla OSP i MDP, osiągnąć sukces w pracy z młodzieżą. Prezentujemy najciekawsze OSP, lokalne wydarzenia z udziałem strażaków, ćwiczenia i szkolenia strażaków ochotnikow, kulturalny dorobek OSP, sięgamy do kart historii tworzenia się w Polsce i kształtowania ruchu ochotniczego pożarnictwa. Zachęcamy do pobrania najnowszego numeru i zapoznania się z jego treścią: “Strazak” 4/2022.

Chcemy być blisko naszych Czytelników, z chęcią publikujemy nadesłane przez Was artykuły dotyczące OSP, jubileuszy Waszych jednostek, osiągnięć czy spraw, w które jesteście zaangażowani. Serdecznie zapraszamy na nasze łamy.

Redaktor Naczelna
Miesięcznika „Strażak”
Dorota Pardecka

Dyrektor Zarządu Wykonawczego Związku
Ochotniczych Straży Pożarnych RP
Kazimierz Sady