Praca strażaków ochotników wiąże się z częstymi wyjazdami, nie tylko do akcji ratunkowych i licznych interwencji. Zwycięzcy konkursu FLORIANY 2021, dzięki nagrodzie specjalnej od Volkswagen Financial Services, będą mogli podnieść swoje umiejętności prowadzenia pojazdów.

W ostatniej edycji Konkursu FLORIANY, którego organizatorem jest Związek Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej, nagrodę w kategorii „Bezpieczeństwo” zdobyła OSP Poznań-Głuszyna za projekt „Korytarz ratunkowy – to dziecinnie proste”. Partnerem kategorii „Bezpieczeństwo” była firma Volkswagen Financial Services.

VWFS współpracuje z ZOSP RP udostępniając nieodpłatnie ochotniczym strażom pożarnym samochody dostawcze marki Volkswagen. W 2020 roku do jednostek w całej Polsce trafiło 30 pojazdów, a w 2021 kolejne 20. Celem tej współpracy jest m.in. promowanie bezpiecznej mobilności oraz edukacja i szkolenia w zakresie bezpieczeństwa na drodze.

Strażacy ochotnicy wyjeżdżając na interwencje sami muszą często prowadzić swoje pojazdy w trudnych warunkach. Dlatego podczas uroczystości wręczenia nagród w konkursie FLORIANY przedstawiciel VWFS zapowiedział również ufundowanie nagrody dodatkowej, związanej z bezpieczną mobilnością. W efekcie 27 października za pośrednictwem ZOSP RP do OSP Poznań-Głuszyna – zwycięzcy w kategorii „Bezpieczeństwo” dotarło 5 zaproszeń na profesjonalny kurs bezpiecznej jazdy ŠKODA Auto Safety.

Pięciu druhów z Poznania-Głuszyny będzie mogło wziąć udział w szkoleniu zorganizowanym w Centrum Bezpieczeństwa ŠKODA Auto Lab na ŠKODA Autodrom w Poznaniu. Kursanci będą doskonalić technikę prowadzenia pojazdów ćwicząc m.in. hamowanie na płycie poślizgowej, slalom na płycie manewrowej, jazdę po okręgu, wychodzenie z poślizgów oraz wiele innych praktycznych umiejętności. Przydadzą się z pewnością w przyszłości, nie tylko podczas wyjazdów do akcji ratowniczo-gaśniczych, ale i w codziennym użytkowaniu pojazdów.

Volkswagen Financial Services życzy Wam, druhowie, samych bezpiecznych wyjazdów!