PIERWSZY RATOWNIK2022-12-20T10:05:02+01:00

FIRST RESPONDER

System Życia

Określenie first responder wprost można przetłumaczyć jako pierwszy reagujący lub pierwszy odpowiadający na zdarzenie. W nomenklaturze międzynarodowej jest to: członek służb przeszkolony do pierwszego kontaktu w czasie wypadków. System First Responder doskonale sprawdza się w Europie i na świecie – w Izraelu, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Niemczech, Austrii, Szwajcarii.

Koordynator Programu Pierwszy Ratownik
Grzegorz Szyszko
tel. kom. 507 380 820
e-mail grzegorz.szyszko@zosprp.org.pl

Lider Programu Pierwszy Ratownik
Marcin Fleischer
tel. kom. 501 429 834
e-mail: marcin.fleischer@zosprp.org.pl

Koordynatorzy wojewódzcy

Województwo Imię i nazwisko E-mail
Dolnośląskie Jakub Nenkin jakub.nenkin@zosprp.org.pl
Maciej Turała maciej.turala@zosprp.org.pl
Kujawsko – pomorskie
Artur Cetnarski artur.cetnarski@zosprp.org.pl
Lubelskie Paweł Kochalski pawel.kochalski@zosprp.org.pl
Lubuskie Arkadiusz Mieczyński arkadiusz.mieczynski@zosprp.org.pl
Łódzkie Artur Białkowski artur.bialkowski@zosprp.org.pl
Janusz Małyszka janusz.malyszka@zosprp.org.pl
Małopolskie Marcin Kryda marcin.kryda@zosprp.org.pl
Andrzej Żaba andrzej.zaba@zosprp.org.pl
Mazowieckie Tomasz Drapiński tomasz.drapinski@zosprp.org.pl
Norbert Marcula norbert.marcula@zosprp.org.pl
Opolskie Dawid Rossa dawid.rossa@zosprp.org.pl
Radosław Matysik radoslaw.matysik
Podkarpackie Grzegorz Klecha grzegorz.klecha@osp.org.pl
Pomorskie Błażej Plichta blazej.plichta@zosprp.org.pl
Warmińsko – mazurskie Paweł Szauer pawel.szauer@zosprp.org.pl
Wielkopolskie Konrad Grzelak konrad.grzelak@zosprp.org.pl
Maciej Sip maciej.sip@zosprp.org.pl
Rafał Lukstaedt rafal.lukstaedt@zosprp.org.pl
Zachodniopomorskie Tomasz Muryn tomasz.muryn@zosprp.org.pl
Grzegorz Miśkiw grzegorz.miskiw@zosprp.org.pl

Dowiedz się więcej

22mar 2022

Doświadczeni strażacy zostaną Instruktorami Pierwszej Pomocy i będą szkolić mieszkańców

Z programem na dobre chcemy ruszyć w tym roku - mówi Marcin Fleischer

1gru 2021

Szansa na przeżycie

First responder, czyli jeden z najważniejszych elementów strategii FLORIAN 2050. Wyobraź sobie, że twój sąsiad ma nagłe zatrzymanie

1paź 2021

First responder challenge

W odpowiedzi na apel Europejskiej Rady Resuscytacji oraz oddolne głosy strażaków ochotników, zgodnie ze strategią FLORIAN 2050, rozpoczęły

1sie 2021

SYSTEM ŻYCIA

Określenie first responder wprost można przetłumaczyć jako pierwszy reagujący lub pierwszy odpowiadający na zdarzenie. W nomenklaturze międzynarodowej jest

Przejdź do góry