Zapraszamy ratowników medycznych oraz ratowników KPP do zarejestrowania się do Bazy Pierwszych Ratowników. Zostań częścią Społeczności Pierwszych Ratowników wypełniając formularz rejestracyjny:

https://forms.gle/Z1SxsULgYbtod9kB9

Program Pierwszy Ratownik jest tworzony przez Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RP, którego celem jest stworzenie w Polsce systemu First Responder. Pierwszym Ratownikiem (zagraniczny odpowiednik First Responder) jest wolontariusz, wyszkolony z zakresu pierwszej pomocy, który za pomocą aplikacji otrzymuje informacji w celu udzielania pierwszej pomocy osobie będącej w stanie zagrożenia życia do momentu przyjazdu służb ratunkowych. Dzięki temu wzmacniamy łańcuch przeżycia oraz zwiększamy przeżywalność w pozaszpitalnym zatrzymaniu krążenia

W chwili obecnej tworzymy Bazę Pierwszych Ratowników w oparciu o ratowników medycznych oraz ratowników KPP i dziś dołączasz do naszej społeczności!
Co przed nami ?
W ciągu najbliższych tygodni ruszają testy głównych narzędzi:

  • Aplikacja Reanimator i Reanimator: Community – Ogólnodostępne rozwiązanie pozwalające Wezwać pomoc Pierwszych Ratowników oraz pomóc wzywającym w samodzielnym udzielaniu pomocy
  • Aplikacja Pierwszy Ratownik – Serce naszej wizji i przestrzeń do której Cię zapraszamy. Dzięki tej aplikacji zgłosisz swoją dostępność do niesienia pomocy, przyjmiesz wezwanie, czy dotrzesz na miejsce gdzie znajduje się potrzebujący.

Dostęp do tego miejsca mają jedynie osoby posiadające profesjonalną wiedzę – to jesteś Ty !

Testy terenowe ruszają już lada dzień – jest to kluczowy element, więc nie chcemy się spieszyć.

Zapraszamy  do obserwowania fanpage Pierwszy Ratownik na Facebooku, gdzie na bieżąco będą pojawiały się dalsze informacje dotyczące rozwoju programu.

Link do Profilu FB: https://www.facebook.com/profile.php?id=100087049448759

Z ratowniczym pozdrowieniem !
Zespół 1R